‘Veel mensen weten niet hoe ze hun pc moeten beveiligen’
door Henkjan de Krijger op 24 sep 2009, in Domeinnamen, Helpdesk, Nieuws, Tips & trucs
Het begon met een forum met informatie over pc-beveiliging. Maar Marcel van der Horst wilde meer en zette een website op www.pcbeveiligen.nl. „De bezoekersaantallen nemen enorm toe”, zegt van der Horst. 
„Ik had veel interesse en kennis in huis op het gebied van pc-beveiliging”, vertelt hij. „Daarom had ik een forum op gezet. Maar van het een kwam het ander en dit groeide uit tot een website.” Het forum zelf ging in november 2008 van start, maar van der Horst wilde alles in eigen beheer hebben. „Ik kan nu de hele lay-out en alle instellingen zelf bepalen en dat vind ik prettig. Ook kunnen veel mensen beter omgaan met een site dan met een forum.”
Valkuilen
De site richt zich op de beginnende en onwetende computergebruiker. „Dat is de hoofdzaak, er zijn veel valkuilen en gevaren waar veel gebruikers zich niet van bewust zijn. Vooral als mensen gebruik maken van een draadloos netwerk, zijn er veel manieren waarop virussen kunnen worden binnengehaald waardoor privegegevens mogelijk worden misbruikt. Als ik een gewone gebruiker spreek kom ik er vaak achter dat er weinig kennis is op het gebied van beveiliging.”
Voor van der Horst, die in het dagelijks leven werkt als beveiliger, is het puur hobby. Het grootste deel van de tijd onderhoudt hij de site alleen. „Twee gebruikers van het voormalige forum helpen mee. Zij voeren tests uit en beheren het forum. Ik heb ze nog nooit gezien of gesproken maar ze zetten zich er vrijwillig enorm goed voor in.”
Zoekmachines
Dat www.pcbeveiligen.nl zoveel bezoekers zou trekken had van der Horst niet verwacht. „Ik ben me erin gaan verdiepen hoe google en andere zoekmachines werken, zodat bij een zoekopdracht je website bovenaan komt te staan. Bij alle zoekmachines sta ik nu bovenaan met “pc beveiligen”, de overige zoekwoorden staan ook behoorlijk hoog, tevens hebben we een Google Pagerank van 4 weten te behalen.”
Van der Horst timmert hard aan de weg en is al enige tijd druk in gesprek met ESET Nederland, leverancier van de bekende NOD32 beveiligingsoftware. ,,We gaan kijken hoe we kunnen samenwerken en wat zij voor de site kunnen betekenen, hun nieuwste beveiligingspakket (NOD32 4.0) is door ons uitgebreid getest.”
Aan de website is een nieuw forum gekoppeld waar mensen specifieke vragen kunnen stellen en een weblog waar de bezoekers kunnen reageren. Verder verstuurt hij een maandelijkse nieuwsbrief. Alle informatie die via de site kan worden bekeken en gedownload is gratis.
Wil je ook een keer worden geinterviewed over je website? Stuur dan een email met je motivatie naar nieuws@mijndomein.nl