Sex.com: sex,leugens en heel veel geld.

door op 23 feb 2010, in Domeinnamen, Hosting, Nieuws

Op 18 maart 2010 zal het verliesgevende bedrijf Escom LLC het beruchte domein sex.com gaan veilen om zo uit de kosten te kunnen komen. Het bedrijf had het in januari 2006 met veel poeha voor 14 miljoen dollar gekocht van Gary Kremen, die als eerste sex.com, jobs.com, match.com en nog een aantal andere waardevolle domeinnamen gratis heeft geregistreerd en het bij de domeinhoster Network Solutions in 1994 vast heeft laten leggen.

Een foutje met grote gevolgen.

Kremen heeft ongeveer een jaar niets met het domein gedaan, er stond toen ook nog geen website op. Stephen Cohen, een crimineel die in de jaren ‘70 al een aantal malen eerder was veroordeeld voor het rommelen met bankoverschrijvingen en diefstal, in de jaren ’80 een bulletin board system (een betaalde privé dienst via computer en een telefoon) met sexuele inhoud runde en in 1991 voor 46 maanden naar de gevangenis moest voor faillissementsfraude met vervalste documenten, kwam op 1 februari 1995 vrij. Een aantal maanden later van dat zelfde jaar kwam Cohen in bezit van het domein sex.com, hij had zich meerdere malen voorgedaan als iemand van het bedrijf van Kremen door te telefoneren , e-mailen en faxen naar de domeinhoster Network Solutions. Hij kreeg het domein uiteindelijk in handen door middel van een vervalste fax. In deze fax had Cohen gesteld dat Kremen was ontslagen, het domein niet meer nodig had en dat hij de domeinnaam mocht overnemen. Network Solutions had de fax alleen op het eerste gezicht bekeken, maar geen nader onderzoek verricht waarna het domein op Cohen’s naam werd gezet.

De opkomst van het internet

In 1995 was het internet ‘booming’, zeker in Amerika. Cohen heeft er een advertentie website opgezet met onder andere veel links naar andere websites. Hij kreeg daarmee ruim 25 miljoen hits per dag op het domein. Geschat wordt dat hij tussen 1995 en 2000 ongeveer 100 miljoen dollar heeft verdiend. Kremen ondernam een aantal stappen om het domein weer in handen te krijgen, Cohen stelde echter keer-op-keer in de rechtbank dat hij het domein officieel had verkregen via een andere hoster. Maar uiteindelijk had Kremen in november 2000 geluk, de rechter besliste dat het domein terug moest naar Kremen en dat hij een schadebedrag van 25 miljoen dollar zou krijgen. In 2001 werd door de rechtbank nog eens een extra schadebedrag van 40 miljoen dollar toegekend vanwege misgelopen inkomsten. Cohen verstrekte bij een hoger beroep valse informatie, verklaarde de meeste bedrijven van hem failliet en verhuisde de activa van die bedrijven over de Amerikaanse grens. Toen een arrestatiebevel werd uitgevaardigd vluchtte hij naar Mexico. Een beloning van 50.000 dollar die Kremen had uitgeloofd in ruil voor informatie over Cohen werd nooit geclaimed. Cohen werd uiteindelijk op 28 oktober 2005 in Tijuana in Mexico opgepakt wegens schending van immigratieregels en werd uitgeleverd aan Amerikaanse overheid. Het bedrag was inmiddels opgelopen tot 82 miljoen dollar inclusief rente.

De hoogste prijs ooit voor een domeinnaam

Sinds Kremen het domein weer in zijn handen had, heeft hij meerdere aanbiedingen voor het domein afgeslagen. Maar op 23 januari 2006 heeft Kremen het verkocht aan Escom LLC voor 14 miljoen dollar, de hoogste prijs ooit betaald voor een domeinnaam. De domeinnaam staat overigens nog steeds bij hoster Network Solutions. Op 5 december 2006 werd Cohen weer vrijgelaten en woont nu in Mexico nadat weggesluisde activa is opgeëist door Kremen.

Escom zal het domein 18 maart 2010 in New York dus laten veilen. Voor geïnteresseerden dien je wel een bankgarantie te kunnen overleggen van 1 miljoen dollar (het startbod) voordat je ook maar geaccepteerd zal worden als bieder. Omdat het geen openbare veiling is, kan de prijs wel eens exorbitant oplopen, maar het kon ook wel eens veel minder opbrengen omdat de markt inmiddels verzadigd is. Dit zal uiteraard ook gevolgen hebben voor de waarde van andere waardevolle toplevel domeinnamen. Wij wachten af!

Voor meer informatie : www.maltzauctions.com

Update :

3 investeerders van Escom LLC  hebben de veiling op het laatste moment tegen kunnen houden door een petitie in te dienen bij de rechtbank, hierdoor zal Escom LLC failliet gaan. Eén van de investeerder zei : ‘dat het domein niet genoeg zou opleveren als het op deze manier zou worden geveild’. Volgens de geruchten zou het domein namelijk niet meer dan 6 miljoen US dollar opleveren omdat er wel animo voor zou zijn alleen niet zoveel als eerder gedacht. Er zou dus een restschuld ontstaan waardoor de investeerders veel geld zouden verliezen. De 3 investeerders die samen een claim van 10 miljoen US dollar hebben ingediend bij de rechtbank willen nu op een later tijdstip het domein verkopen omdat dit het duurste domein van de wereld is. Deze zou meer moeten kunnen opleveren omdat het domein nu alleen maar links naar horoscopen, verhalen van de dag en youtube video’s van de dag op de voorpagina laat zien.

:, , ,
Reageer hieronder op bovenstaand bericht.

4 reacties

Laat een reactie achter