Gratis hosting voor goede doelen – Stichting Probolinggo Indonesië

door op 01 mrt 2010, in Goed doel

Mijndomein.nl biedt kleinere goede doelen levenslange gratis hosting aan. Een voorwaarde is dat er een verhaal over dit goede doel hier op de nieuwssite van Mijndomein.nl verschijnt. Astrid Bakkers vertelt over hoe het allemaal ooit begon bij haar tante…

Stichting Probolinggo Indonesië wil de toekomst  van (wees)kinderen op Oost-Java op diverse fronten een positieve draai geven. Het ontstaan van de stichting is een bijzonder verhaal, 42 jaar geleden was de tante van de nu 42-jarige Astrid Bakkers al werkzaam op het eiland met twee andere zusters. Samen hadden zij 130 kinderen onder hun hoede: opvoeden, begeleiden, voeden en opleiden. Tegenwoordig helpt Bakkers haar tante, die inmiddels 80 is, want door een bijzonder toeval raakte zij zeer nauw betrokken bij het werk van haar tante en richtte samen met haar een stichting op.

,,Mijn ouders hebben mijn tante altijd gesponsord en zodoende raakte ik al jong betrokken bij haar werk. Zij keerde vijftien jaar geleden weer terug naar Nederland, maar haar werk werd daar voortgezet”, vertelt Bakkers. ,,Zo’n 2,5 jaar geleden was ik met een cliënt op weg naar Gent en hij vertelde voorzitter te zijn van een stichting die goede doelen steunt. Vervolgens vroeg hij mij welk goed doel ik zou willen steunen als ik moest kiezen.”

Wensenlijstje
Daar hoefde Bakkers niet lang over na te denken. ,,Ik vertelde hem dus over het tehuis van mijn tante. Niet veel later werden mijn tante en ik uitgenodigd door deze stichting voor een lunch en mochten wij een wensenlijstje invullen, waar zaken op stonden als computers en noodaggregaten.” Bakkers en haar tante kregen het geld om deze wensen te realiseren en een vliegticket voor tante om het tehuis na vele jaren weer te bezoeken.

,,Ik vroeg mijn tante op een gegeven moment wie haar werk zou overnemen als zij zou overlijden. Er was niemand die dit van haar kon overnemen, dus besloten we samen dat ik dat zou doen en na al die jaren ben ik in 2008 met haar naar Indonesië gegaan. Ook hebben we toen officieel de stichting opgezet.”

Jaarlijkse gift
Op dit moment krijgen ze een jaarlijkse gift van de eerder genoemde stichting (die overigens anoniem wil blijven) dat wordt besteed aan het tehuis waar haar tante werkte en omringende kindertehuizen. ,,We leggen toiletten aan, douches maar zorgen bijvoorbeeld ook voor computers. We willen nu ook donateurs gaan werven via een website, zodat mensen middels een maandelijkse kleine donatie al kunnen bijdragen aan de opleiding van de kinderen.”

Stichting Probolinggo Indonesië wordt bestuurd door Bakkers, haar tante en een nicht. Bakkers vindt de reis met een cliënt naar Gent nog altijd bijzonder: ,,Het heeft zo’n ontzettende draai aan mijn leven gegeven en het bijzondere werk van mijn tante kan op deze manier worden voortgezet!”

:,
Reageer hieronder op bovenstaand bericht.

14 reacties

Laat een reactie achter