Mijndomein Miss Nerd verkiezing 2011: Freena
door Pluusje op 11 feb 2011, in Miss Nerd verkiezing, Vrouwen en internet
2011 wordt het jaar van Vrouwen en internet. Mijndomein.nl wil dit graag stimuleren door een Miss Nerd verkiezing 2011.
Je kunt nu stemmen.
Hoe kun je stemmen? Scroll tot onder dit artikel. Daar staan twee banners. Like en Tweet. Heb je een Facebook account: klik dan op Like. Heb je een Twitteraccount: klik op Tweet. Heb je beide: klik op beide. Elke Tweet of Like wordt gerekend als stem.
Stem op Freena.
Wie ben je en wat doe je met internet en computers?
Hi, Ik ben Freena Eijffinger, 29 en ras-nerd. Ik ben ICT- ondernemer en heb 2 bedrijven. Ik verhuur mijzelf als consultant/spreker/trainer vanuit Freena.nl en ik heb een bedrijf, Autitouch, dat software maakt op multitouch platformen (Microsoft Surface) ondersteunend aan diagnostiek en behandeling van kinderen met autisme en aanverwante stoornissen. Onlangs heb ik een grote beurs van TNO gekregen voor mijn onderzoek. Ook ben ik rolmodel voor vrouwen in ICT, ben ik bezig met het oprichten van een usergroup voor Women in IT, fotomodel en ben ik een nogal fanatiek Guitar Hero speler op de Xbox.
Toen ik 6 was. Mijn vader schreef boeken op zijn kleine Macintosh en ik was meteen gefacineerd door de computer. Na een paar weken wist ik er meer van dan mijn vader.
Zijn vrouwen met internetkennis en computerkennis anders dan mannen?
Ja, wij vrouwen denken anders over vraagstukken na. Niet per definitie beter of slechter, maar gewoon anders. Mijn ervaring is dat vrouwen vaan creatiever uit de hoek kunnen komen en meer geduld hebben in projectgroepen.
Veel vrouwelijke nerds zijn ondernemers. Ik ga wel eens naar netwerkbijeenkomsten, daar zijn twee type vrouwen: 1 met Gucci, Porsch en mantelpakken, dat zijn de kenaus. En de andere zijn onopvallend in spijkerbroek en capuchontrui. Dat zijn degenen die ieder vrij moment achter de pc kruipen.
Nu.nl, daar ben ik echt aan verslaafd, maar ook social media zoals facebook en twitter. Verder tweakers.net en de website van microsoft surface: www.surface.com
Ja ik heb geen vriendinnen, maar alleen maar jongens vrienden en die werken allemaal in de IT. Net als mijn vriend. Ik heb geen vriendinnen want ik snap vrouwen niet. Ik zie weleens vriendinnetjes van vrienden en dan denk ik: wat doe je nou moeilijk?
Als mijn vriend en ik ergens op bezoek zijn zitten we zo allebei drie uur zwijgend achter onze laptop.
Er zijn veel vrouwen die zeuren dat tijdens het eten de telefoon weg moet. Wij vinden dat juist leuk.
Welk gadget of programma heb je het laatst gekocht voor je computer?
Meerdere. Ik heb deze week eindelijk een iphone 4 gekocht. Een aantal weken geleden heb ik Kinect voor mijn xbox gekocht en ik koop gemiddeld 2 spellen per maand voor mijn xbox. Software die ik onlangs gekocht heb is Artisteer, een programma waarmee ik makkelijk templates voor CMS geregelde websites kan bouwen.
Apple of Windows?
Beide. Mijn bedrijf is gespecialiseerd in Microsoft technologie, maar ik heb een iphone, macbook en imac thuisstaan, naast mn windows pc en tablet pc.
Wat doe je over vijf jaar? Werk je dan nog met computers?
Hell Yeah! Cant live without them! Over 5 jaar heb ik hopelijk mijn software draaien en kunnen we wereldwijd wachtlijsten voor autismediagnose schrappen en sneller de juiste diagnose stellen. En mijn vurige wens is daarnaast dat onze software ook een rol kan spelen in de behandeling van deze stoornis.
Meer over Freena kun je lezen op freena.nl
Je kunt je nog steeds opgeven voor de Mijndomein Miss Nerdverkiezing 2011. KLIK voor meer informatie
21 reacties
2 Trackbacks / Pingbacks for this entry
-
Tweets die vermelden Mijndomein Miss Nerd verkiezing 2011: Freena - Mijndomein.nl -- Topsy.com
februari 11th, 2011 on 21:36[...] Dit blogartikel was vermeld op Twitter door Stan Goodmann, Omni Vision en Domein Register .nl, Mijndomein.nl. Mijndomein.nl heeft gezegd: Mijndomein Miss Nerd verkiezing 2011: Freena http://mdlink.nl/9r [...]
-
Tweets die vermelden Mijndomein Miss Nerd verkiezing 2011: Freena - Mijndomein.nl -- Topsy.com
februari 11th, 2011 on 22:48[...] Dit blogartikel was vermeld op Twitter door freena eijffinger, Alex de Jong. Alex de Jong heeft gezegd: RT @freena: Article about me for the Miss Nerd election :) http://t.co/R2rRUiA [...]
Laat een reactie achter

vrijdag 11 februari 2011 op 21:20
phoe eei. das een echte..! :-)
vrijdag 11 februari 2011 op 22:03
Voor meer informatie kijk ook http://www.autitouch.com :)
zaterdag 12 februari 2011 op 02:20
” Ook ben ik rolmodel voor vrouwen in ICT ”
tja, wie heeft dat bepaald ???
” Als mijn vriend en ik ergens op bezoek zijn zitten we zo allebei drie uur zwijgend achter onze laptop. ”
lijkt me beter dat je dan gewoon thuis blijft ………………………..
” Er zijn veel vrouwen die zeuren dat tijdens het eten de telefoon weg moet. Wij vinden dat juist leuk. ”
niet alleen vrouwen zeuren daarover, ik zou dat ook doen
tja en dan mijndomein.nl ” windows of Apple ” zeker nog nooit van Unix, BSD of Linux gehoord om maar effe wat te noemen ………………
kortom, nivo is volkomen ruk
vrijdag 18 februari 2011 op 12:11
Beste Arie,
Rolmodel ben ik geworden via de VHTO, zij hebben me die rol toebedeeld een aantal jaren geleden en voor hen spreek ik op scholen. Ik heb mijzelf dus niet als zodanig uitgeroepen.
Die zin over mijn vriend en mij klopt niet, natuurlijk gaan wij niet met onze laptop op bezoek. Waar die zin vandaan komt weet ik zelf ook niet? Ben een nerd, maar heb wel manieren.
Over de telefoon tijdens het eten, ieder zijn ding.
Ik heb gewerkt op Unix systemen en heb ook met Red Hat en Free BSD tijdens mijn studie. Privé en zakelijk heb ik echter niet voor deze besturingssystemen gekozen, maar dat wil niet zeggen dat ik ze niet ken.
Toch jammer dat je op basis van dit stukje de mening vormt dat mijn “nivo” volkomen ruk is. Aan welke eisen zou ik in jouw ogen moeten voldoen om wel een acceptabel niveau te bereiken dan? Ik ben benieuwd naar je antwoord.
Noot 1: niveau schrijf je dus niet als nivo…..
Noot 2: BSD is gebaseerd op UNIX en Apple Mac OSX is er een afgeleide van…dus zoveel ligt het nou ook weer allemaal niet uit elkaar hè….
Vriendelijke groet, Freena
zaterdag 19 februari 2011 op 12:12
” Die zin over mijn vriend en mij klopt niet, natuurlijk gaan wij niet met onze laptop op bezoek. Waar die zin vandaan komt weet ik zelf ook niet? Ben een nerd, maar heb wel manieren. ”
Tip voor een volgende keer, artikel nalezen voor en gelijk na publicatie ;)
Wel jammer dat mijndomein dit er zomaar bijzet, het schept een totaal verkeerd beeld
” Over de telefoon tijdens het eten, ieder zijn ding. ”
Niet ieder zijn ding, gewoon de tafel manieren handhaven. Bij een dringend telefoontje even van tafel gaan.
” Ik heb gewerkt op Unix systemen en heb ook met Red Hat en Free BSD tijdens mijn studie. Privé en zakelijk heb ik echter niet voor deze besturingssystemen gekozen, maar dat wil niet zeggen dat ik ze niet ken.
Toch jammer dat je op basis van dit stukje de mening vormt dat mijn “nivo” volkomen ruk is. Aan welke eisen zou ik in jouw ogen moeten voldoen om wel een acceptabel niveau te bereiken dan? Ik ben benieuwd naar je antwoord. ”
mijn opmerking slaat op mijndomein.nl :
” tja en dan mijndomein.nl ” windows of Apple ” zeker nog nooit van Unix, BSD of Linux gehoord om maar effe wat te noemen ………………
kortom, nivo is volkomen ruk ”
noot 1 : zowel niveau als nivo is gewoon goede spelling
noot 2 : OS X is niet alleen een afgeleide van BSD, het is zelfs een Official Certified Unix
http://arstechnica.com/apple/news/2007/08/mac-os-x-leopard-receives-unix-03-certification.ars
dinsdag 15 maart 2011 op 00:54
ciao freena
zaterdag 12 maart 2011 op 09:15
@Arie
Ik wil even wat zeggen: “Wow!!!” Ben je met het verkeerde been uit bed gestapt de dag dat je dat poste of zoiets?
Ten eerste, ik let ook altijd op of dingen ‘correct’ zijn zoals continuïteit in een film of de grammatica in iemands verhaal, en ik ben het met je eens dat de vraag “Windows of Apple” zowel niet klopt, als niet politiek correct is, maar moet er daarom zo’n zure post op volgen? Verder is de vraagstelling wel te begrijpen vind ik, daar dat de 2 meest populaire OSen ter wereld zijn. Grote kans dat de geïnterviewde een van die 2 gebruikt.
Het lijkt wel alsof je op zoek bent naar iets om over te zeuren. Het voelt bij mij het zelfde alsof je met je telefoon bezig bent tijdens het eten. (Is erg volgens jou)
Ik vind dat niet erg, net zoals Freena. Eten is bij mij thuis evengoed een sociaal gebeuren daar wij veel twitteren, facebooken en facetimen tijdens het eten. Ik zelf vind het irritanter als iemand waarmee ik aan het praten ben, niet luistert omdat hij/zij met zijn/haar telefoon bezig is. Dat betekent dus niet dat iemand die met z’n telefoon bezig is, per definitie niet luistert!
Ik ‘ken’ Freena nu pas een half uur (Door een tweet die naar dit artikel leidde) en heb o.a. op haar sites wat meer over haar gelezen en ben voor mezelf tot de conclusie gekomen dat ze echt een topper is. Een top-nerd, met haar hart op de juiste plaats. Wat blijkt uit de dingen die ze doet met haar bedrijven.
Trouwens wel grappig dat je een vrouw die voor haar werk tegen en met grote hoeveelheden mensen praat, en sociaal verantwoorde applicaties ontwikkeld voor autistische kinderen, beschuldigt asociaal te zijn. Daar komt het in feite op neer.
Jouw post doet me denken aan een oude campagne van de regering: “Een beter (sociaal) milieu begint bij jezelf”.
Lijkt me hier zeer goed toepasbaar.
Mvg,
Richard
PS: @Freena You go girl and keep fighting the good fight! You do an awesome job! Thumbs up!
zondag 13 maart 2011 op 17:45
Beste Richard,
Ontzettend bedankt voor je lieve reactie!!! Ben erg blij dat je het doel dat wij nastreven met Autitouch omarmd op deze manier. We doen ons best om zoveel mogelijk aandacht te krijgen voor deze kinderen, want ze verdienen het!
Als ik win hoop ik die aandacht weer een beetje meer kracht bij te kunnen zetten:)
Jij enorm bedankt voor jouw bijdrage :)
Fijne zondag!
X Freena
zondag 13 maart 2011 op 20:01
Hoi Freena,
Heel graag gedaan. :)
Ik ben zelf al jaren al erg enthousiast over de mogelijkheden van MS Surface en de voorgaande techniek van Jeff Han jaren geleden. The sky is the limit. Heb zelf al meerdere ideeën er voor gehad (nooit iets mee gedaan (lees: kunnen doen), ideeën voor toepassingen in bedrijf, (normaal) onderwijs en voor particulieren, maar jouw project is echt bijzonder, vind ik.
Ik zal de komende dagen nog vele malen voor je tweeten, niet alleen omdat je een toffe Miss Nerd bent, maar vooral ook voor jouw project.
Groetjes en zet ‘m op,
Richard
zondag 13 maart 2011 op 21:14
Ik vind je cool, ik stem op je :)
zondag 13 maart 2011 op 23:15
@Richard ja ik probeer Surface in te zetten voor veel van de gebieden die je noemt, maar voornamelijk om kinderen met stoornissen te helpen:) ik was echt blown away door de mogelijkheden voor deze doelgroep. Ik zet m’n strijd voort :) dank voor je steun!
@Jay ik vind jou ook tof, Thanks voor je steun!!!
Xfreena
dinsdag 15 maart 2011 op 11:34
Heyyyy Freen,
Mijn vote heb je :) :)
dinsdag 15 maart 2011 op 12:06
thanks Bernard :)
x to the misses :)
dinsdag 15 maart 2011 op 15:12
Freena,
Je bent een topper !
Kan alleen maar respect opbrengen voor een vrouw als jij.
Liefs van;
ook een vrouwelijke nerd
Audrey
dinsdag 15 maart 2011 op 15:13
Also vote !
woensdag 16 maart 2011 op 14:36
Freena,
I voted….Succes!
@Arie:WTFAY?
woensdag 16 maart 2011 op 15:13
Hoi Freena,
Om alle misverstand ff uit de weg te halen. Die Arie die hierboven zijn azijn ff kwijt moet is niet degene van TechEd Berlijn!
Mijn vote heb je. Leuk dat je hier aan mee doet en de publiciteit niet schuwt.
Succes.
Groetjes,
Arie de Haan
woensdag 16 maart 2011 op 16:03
Hey Freena!
Wat super!!! Ik hoop dat jij het gaat worden.
Succes!
Marianne
woensdag 16 maart 2011 op 22:22
Lieve Freena,
Super veel succes ook ik heb bewondering voor je en je werk!
En kan iemand, zonder even de naam te noemen, werkelijk NIET uitstaan. Kinderachtig.
Sorry ik moest hier even iets over kwijt.
Kick some ass!
Liefs,
Anne Dijkstra
zondag 20 maart 2011 op 11:45
Freena, Leuk artikel en je bent zo te lezen een top rolmodel. Ben ook een rolmodel.
Kennelijk roep je als geslaagd rolmodel die er ook nog leuk uitziet en sociaal verantwoorde dingen doet dan jaloerse gevoelens op.
Ga zo verder!
btw, kan je op facebook niet vinden, maar dat ligt misschien aan mij?
zondag 20 maart 2011 op 12:11
@ carolien: hier is mijn profiel te vinden :) http://www.facebook.com/freena.eijffinger