In gesprek met Bertram Croes, Head of Product & Marketing: van klantbehoefte naar product

In gesprek met Bertram Croes, Head of Product & Marketing: van klantbehoefte naar product

De komende maanden staan bij Mijndomein in het teken van verschillende productlanceringen én belangrijke verbeteringen aan de onderliggende infrastructuur. Op korte termijn volgt een nieuwe uitbreiding op het gebied van security en later dit jaar staan verdere ontwikkelingen rond AI, security en moderne hosting op de planning.

Verantwoordelijk voor Product & Marketing is Bertram Croes, die in mei bij Mijndomein is gestart. Hij is zeer ervaren in digitale productontwikkeling en werkte gedurende zijn carrière met toonaangevende internationale spelers binnen onder meer domeinen, hosting, telecom en digitale platformen.

Welke keuzes liggen achter de huidige ontwikkelingen? Hoe bepaalt Mijndomein waarin het investeert? En wat kunnen klanten de komende periode verwachten? We gaan hierover in gesprek met Bertram.

Het derde en vierde kwartaal lanceren jullie verschillende nieuwe producten en werken jullie aan de infrastructuur. Hoe bepaalt Mijndomein waar het als organisatie op inzet?

“Onze ambitie is duidelijk: we willen onze klanten alles bieden wat ze nodig hebben om online succesvol te zijn. Om dat waar te maken heb je niet alleen de juiste producten en technologie nodig, maar vooral de juiste mensen en een organisatie die ergens voor staat.

Dat is iets wat mij bij Mijndomein direct is opgevallen. Er zit op alle lagen van de organisatie veel kennis, ervaring en ambitie om continu te verbeteren. Tegelijkertijd heeft Mijndomein een sterke eigen identiteit. We hebben duidelijke overtuigingen over wat goed is voor onze klanten en durven daar ook voor te staan. Een goede en veilige klantervaring hoort daar nadrukkelijk bij en is ook een belangrijk uitgangspunt voor de producten die we nu ontwikkelen.

Customer Success speelt daarin een belangrijke rol. Binnen onze industrie denk ik dat goede Customer Success en accountmanagement soms worden onderschat. We hechten er veel waarde aan dat klanten toegang houden tot mensen die hen daadwerkelijk kunnen helpen, in plaats van die persoonlijke dienstverlening simpelweg te vervangen door chatbots, lange formulieren of andere barrières.

Daarnaast zijn we onderdeel van een sterk netwerk binnen The Sharing Group Online. Dat geeft ons toegang tot veel diensten, kennis en ervaring binnen onze industrie, maar ook tot sterke leiders met wie we kunnen sparren. In mijn ervaring is die combinatie van goede mensen, expertise en sterk leiderschap enorm belangrijk om ambities daadwerkelijk om te zetten in resultaat.”

Hoe vertalen jullie die kennis vervolgens naar concrete productbeslissingen?

“Ervaring en wat we in de markt zien, geven ons een eerste richting. Nieuwe ideeën gaan vervolgens door een proces van onderzoeken en testen, waarbij we in zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk proberen te leren.

We testen onze ideeën regelmatig en onderzoeken of er voldoende vraag naar is. Op ieder moment draaien er binnen Product & Marketing meerdere experimenten waarmee we aannames toetsen en onze besluitvorming aanscherpen. Die inzichten combineren we met commerciële potentie, technische haalbaarheid en de expertise binnen onze eigen organisatie.”

Hoe vertalen jullie dat naar de bredere productstrategie van Mijndomein?

“We kijken vanuit drie eenvoudige pijlers: online gaan, online blijven en online groeien. Het is geen slogan, maar een manier om te articuleren waar we voor onze klanten waarde kunnen toevoegen.

Mijn verwachting is dat veel diensten die we vandaag nog als verschillende categorieën zien steeds verder zullen samenkomen. Performance marketing, online vindbaarheid, social, business listings, content en AI zijn vandaag nog verschillende categorieën, maar die vormen steeds meer één geheel. Met de snelheid waarmee AI zich ontwikkelt, denk ik dat het volledig samengroeien van deze zaken helemaal niet zo ver weg is.

Hoe dat er precies uit gaat zien? Dat weet ik niet, en uiteindelijk vind ik dat ook minder belangrijk. Zolang we ons blijven richten op wat onze klanten nodig hebben om online succesvol te zijn, bewegen onze producten vanzelf mee.”

Wat kunnen klanten de komende periode van Mijndomein verwachten?

“Zoals gezegd zijn de productlanceringen en infrastructurele verbeteringen van de komende maanden belangrijk voor ons. Maar er gebeurt meer.

Op 1 september start bijvoorbeeld een mooie campagne rond .Amsterdam, ontwikkeld door het marketingteam van The Sharing Group voor onze zusterorganisatie Metaregistrar. Daarmee zetten we de .Amsterdam-extensie opnieuw nadrukkelijk in de markt. Dus houd die vooral in de gaten.

Daarnaast blijven we investeren in onze bestaande dienstverlening en in nieuwe mogelijkheden rond AI, security en moderne hosting. De lanceringen die eraan komen zijn wat mij betreft dan ook geen eindpunt. Onze ambitie is om het tempo van innovatie verder op te voeren en nieuwe technologie te vertalen naar producten en diensten die daadwerkelijk waarde toevoegen voor onze klanten.”

Over Bertram Croes

Bertram Croes is Head of Product & Marketing bij Mijndomein en heeft ruime ervaring in het ontwikkelen en opschalen van digitale producten, B2B- en B2B2C-platforms en productportfolio’s.

Gedurende zijn carrière werkte hij met internationale en marktleidende organisaties binnen onder meer domeinen, hosting, telecom en digitale dienstverlening. Zijn achtergrond ligt op het snijvlak van productstrategie, platformontwikkeling, AI, commerciële groei en go-to-market.

Sinds mei 2026 is Bertram verantwoordelijk voor Product & Marketing bij Mijndomein. In die rol richt hij zich op innovatie en de verdere ontwikkeling van het productportfolio, het succesvol naar de markt brengen van nieuwe proposities en het verder versterken van Mijndomeins vermogen om klanten te helpen online succesvol te zijn.